08 Apríl 2016

Abarth po boku Yamahy: dlhá jazda už začala

 

Vzrušujúca výzva medzi Valentinom Rossim a Jorge Lorenzom o svetový titul bude po dramatickom víkende v Argentíne, ktorý bol plný vzostupov a pádov, pokračovať v Texase (Austin). Po boku oboch jazdcov bude opäť stáť značka Abarth, ktorá je oficiálnym sponzorom a dodávateľom vozidiel tímu Movistar Yamaha MotoGP. Toto partnerstvo je založené na zdieľaní hodnôt, akými sú výkon, remeselná zručnosť a technické inovácie.

 

Abarth sa po boku tímu Movistar Yamaha Moto GP vydáva po dramatickom víkende v Argentíne do Texasu na Grand Prix Ameriky. Valentino Rossi a Jorge Lorenzo budú v nadchádzajúcom závode na Circuit of the Americas (Cota) usilovať o najlepší výsledok. Tím Movistar Yamaha Moto GP, ktorý so značkou Abarth zdieľa športovosť a túžbu vyniknúť, je už v čele šampionátu v hodnotení tímov. Logo škorpióna sa v tohtoročnej sezóne objavuje na prednej kapote oboch pretekárskych motocyklov YZR-M1 2016 ako symbol pretekania, víťazstva a vášne.

 

Túžbu vyniknúť potvrdil Abarth aj na nedávnom autosalóne v Ženeve, kde predstavil svoj najnovší počin v podobe modelu Abarth 124 spider. Vozidlo bolo navrhnuté pre vzrušenie a výkon a disponuje všetkými kvalitami pre uspokojenie aj tých najnáročnejších vodičov. Z mnohých prvkov zaslúžia pozornosť štandardný samozverný diferenciál, ktorý zaisťuje hnaciu silu a trakciu aj v tých najkritickejších situáciách a poskytuje neopakovateľnú ovládateľnosť. Použitím špičkových komponentov a materiálov sa podarilo dosiahnuť hmotnosti iba 1060 kg, najlepšej výkonovej hmotnosti v celej kategórii 6,2 kg/k a dokonalého rozloženia hmotnosti na nápravy v pomere 50:50, čo znamená špičkovú agilitu a výkonové parametre.

 

Abarth 124 spider pre región EMEA je vybavený výkonným a spoľahlivým preplňovaným štvorvalcom 1.4 MultiAir Turbo, ktorý poskytuje výkon 170 k (približne 124 k na liter zdvihového objemu) a krútiaci moment 250 Nm. Výsledkom je najvyššia rýchlosť 230 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Vo vozidlách Abarth je veľmi dôležitý tiež zvuk, a tak neprekvapí, že súčasťou štandardnej výbavy je výfukový systém Record Monza, ktorý generuje pôsobivý zvukový sprievod. Prvú sériu pre Európu, ktorú tvorí exkluzívna limitovaná edícia čítajúca 2500 exemplárov, je možné objednávať za 40 000 eur. Vozidlá sa u predajcov objavia v septembri tohto roku.

Značka Abarth, ktorá je oficiálnym sponzorom a dodávateľom vozidiel tímu Movistar Yamaha MotoGP, vytvorila spoločne s Yamahou vozidlo, ktoré je oslavou vzájomnej spolupráce. Jedná sa o Abarth 595 Yamaha Factory Racing, špeciálnu sériu navrhnutú v duchu najlepších remeselných schopností a technických inovácií značky so škorpiónom v znaku. Nezameniteľný zvuk, výkonnejší motor a športová výbava sú len niektoré z mnohých vlastností tejto špeciálnej série. Vozidlá vynikajú vycibrenými štylistickými detailmi, ako sú červené brzdové strmene či logo Yamaha Factory Racing.

 

Prvý marcový deň odštartovala vášeň pretekárskych okruhov, ktorú je možné zažiť v každom vozidle Abarth, a to prostredníctvom aktivity The Scorpionship, jedinej oficiálnej komunity značky venovanej majiteľom, zberateľom, klubom a fanúšikom Abarth. Po registrácii na internetových stránkach scorpionship.abarth.com získajú členovia množstvo zaujímavých výhod a pretekárskych príležitostí, ako aj pozvania na stretnutia fanúšikov.

 

Turín, 8. apríla 2016

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor