26 Január 2018

Alfa Romeo Giulia a Abarth 595 získali ocenenie Best Cars 2018 od magazínu auto motor und sport

 

Alfa Romeo Giulia a Abarth 595 boli zvolené čitateľmi nemeckého časopisu auto motor und sport za najlepšie automobily roka 2018 vo svojich kategóriách importovaných automobilov a obhájili tak svoj minuloročný úspech v prestížnej medzinárodnej ankete Best Cars.

 

Už druhý rok po sebe vyjadrili čitatelia prestížneho automobilového magazínu auto motor und sport viac ako jasne, podľa ich názoru je nová Alfa Romeo Giulia najlepším importovaným autom v strednej triede. Taký je výsledok hlasovania o ocenenie Best Cars 2018. V už 42. ročníku tejto čitateľskej ankety získala Alfa Romeo Giulia 22,4 percenta hlasov. Navyše Alfa Romeo Stelvio, prvé SUV značky, a kompaktná Alfa Romeo Giulietta zvýraznili výborný výsledok druhými miestami vo svojich kategóriách. A to ešte nie je všetko, pretože čitatelia auto motor und sportu vybrali Abarth 595 za najlepšie auto v kategórii importovaných miniautomobilov. Malý taliansky športiak získal s podielom 27,2 percenta čitateľských hlasov prestížne ocenenie Best Cars už tretí rok po sebe, zároveň sa tiež dostal do top trojky celkového poradia v kategórii miniautomobilov.

 

Aktuálne 42. udeľovanie cien Best Cars malo výrazne medzinárodnú prichuť. Anketu totiž paralelne organizuje 18 nielen európskych magazínov. Čitatelia si vyberali z celkovo 385 modelov v 11 kategóriách. „Som veľmi hrdá na zisk tohto ocenenia" povedala Roberta Zerbi, riaditeľka značky Alfa Romeo pre región EMEA, počas slávnostného večera v Stuttgarte. „Úspech Alfy Romeo Giullia v Nemecku je veľmi výrazný, potvrdzuje, že naši dizajnéri a inžinieri dokázali uspokojiť vycibrené chute nemeckých automobilových nadšencov."

 

Luca Napolitano, riaditeľ Fiat/Abarth EMEA, vyhlásil: „Značka Abarth si vždy držala vysokú reputáciu vďaka vozidlám s výnimočnou konštrukciou inšpirovanou automobilovými pretekmi dostupným pre všetkých. Fakt, že sme opäť v roku 2018 získali Best Cars vo svojej kategórii, potvrdzuje, že táto stratégia je stále veľmi populárna medzi fanúšikmi športových automobilov. Chcem sa poďakovať čitateľom auto motor und sportu za to, že nás opäť volili."

 

Alfa Romeo Giulia

Okrem jej štýlového talianskeho dizajnu a štedrej základnej výbavy je tajomstvom jej úspechu aj široká ponuka motorov. Všetky sú vyrobené z hliníka a používajú prelomové technológie na zníženie spotreby paliva a emisií. Napríklad verzia 2.2 180 k AT8 Advanced Efficiency spája najlepšiu výkonnosť v triede s kombinovanou spotrebou 3,8 litra na 100 km a s emisiami CO2 len 99 g/km. Vrcholný model Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio je vybavený benzínovým motorom 2.9 V6 Twin Turbo s výkonom 375 kW (510 k). Táto verzia je vynikajúcim stelesnením hesla „La meccanica delle emozioni". K jej špičkovým parametrom patrí vo svojej triede najlepší pomer hmotnosť/výkon 2,99 kg/k, ktorý dosiahla rozšíreným využitím ultraľahkých materiálov, ako sú uhlíkové vlákna na streche, kapote, prednom splitteri, zadnej odtrhovej hrane či na prahoch. Hmotnosť verzie Quadrifoglio sa dá ešte znížiť použitím dvoch príplatkových prvkov: karbon-keramických brzdových kotúčov a sedadiel Sparco s rámom operadla z uhlíkových vlákien.

S piatimi hviezdičkami z nárazových testov EuroNCAP je Alfa Romeo Giulia jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojom segmente. Navyše všetky verzie Alfy Romeo Giulia nadchnú svojimi športovými jazdnými vlastnosťami, perfektnými rozložením hmotnosti a excelentným pomerom hmotnosti a výkonu. Či už s pohonom zadných kolies alebo so systémom pohonu všetkých kolies Alfa Q4 neprináša len fascinujúci športový výkon, ale je aj hrdým nasledovníkom tradícii Alfy Romeo a jej histórie bohatej na víťazstvá v pretekoch.

 

Abarth 595

Fanúšikovia Abarthu 595 majú na výber medzi karosériou hatchback alebo kabrioletom, štyrmi stupňami výbavy a tiež výkonu. Modelový rad tvoria Abarth 595 so 145 k (107 kW), Abarth 595 Pista so 160 k (118 kW), Abarth 595 Turismo so 165 k (121 kW) a vrcholný Abarth 595 Competizione s výkonom 180 kW (132 kW).

Všetky verzie spája viacero nezameniteľných športových prvkov už v základnej výbave, ako sú športové sedadlá, znížený športový podvozok, športový výfuk, elektronicky riadený diferenciál so zvýšenou svornosťou a ultraľahké zliatinové kolesá. Model Abarth 595 Competzione ponúka ešte viac prvkov z automobilových pretekov: škrupinové sedadlá Sabelt Abarth Corse, karbónový volant potiahnutý Alcantarou, vysokovýkonná brzdová sústava Brembo, aktívne tlmiče Koni FSD (Frequency Selective Damping) a dvojrežimový výfukový systém Record Monza so štyrmi koncovkami.

 

Turín, 26 január 2018

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Obrázky


Download

Súvisiace obrázky


Príložit súbor