08 Október 2017

Cosimo Barberini sa stal víťazom šampionátu Trofeo Abarth Selenia 2017

• S dvoma víťazstvami na okruhu Mugello zopakoval taliansky pilot svoj úspech z minulej sezóny.
  • Druhé miesto v šampionáte obsadil Fin Pajuranta, tretie potom Švéd Darbom.
  • V talianskom šampionáte F4 s motormi Abarth zvíťazili Fernandez z Venezuely a Armstrong z Nového Zélandu.
  • Konečný podnik majstrovstiev sprevádzal rad aktivít klubu Scorpionship.

Už druhý rok po sebe predviedol taliansky jazdec Cosimo Barberini v šampionáte Trofeo Abarth Selenia svoje nadanie. Jazdec za volantom modelu Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione zvíťazil vo dvoch finálových pretekoch sezóny, a to na ťažkom okruhu Mugello. Závodu sa zúčastnil aj rad členov klubov Abarth, ktorí tak mohli uvidieť množstvo veľkolepých súbojov, z ktorých mnohé obstarali mladí piloti monopostov F4 powered by Abarth.

Barberini mal titul istý už pred týmito dvoma pretekmi, pretože jeho hlavný protivník, Fín Juuso Pajuranta vyletel v zahrievacom kole mimo trať, a nemohol sa tak postaviť na štart pretekov. V prvom závode Barberini došiel pred Švédom Joakimom Darbomom, ktorému sa podarilo prekvapiť Pajurantu v celkovom hodnotení.

V druhých pretekoch vyhral opäť Barberini pred Pajurantou a vďaka tomuto výsledku si upevnil svoju pozíciu v majstrovstvách. Tretie miesto obsadil mladý Andrea Mabellini.

Cosimo Barberini, 27ročný jazdec pôvodom z Montaiony v provincii Florencia, sa dostal k motoristickému športu cez preteky v motokrose. V 20 rokoch presedlal na motokáry a v roku 2014 začal pretekať v šampionáte Trofeo Abarth Selenia Italia, kde obsadil druhé miesto, a v Trofeo Abarth Selenia Europe, kde sa umiestnil na tretej pozícii. V roku 2016 zaznamenal svoj prvý úspech v šampionáte Trofeo Abarth Selenia a tento rok ho zopakoval 7 víťazstvami z celkom 14 pretekov.

Trojica závodov talianskeho šampionátu F4 powered by Abarth bola tiež veľmi dôležitá, pretože sa jednalo o predposledné podniky sezóny. Sebastián Fernández z Venezuely zvíťazil v prvom z troch závodov, zatiaľ čo v druhom bol víťazom líder šampionátu Marcus Armstrong z Nového Zélandu. V troch pretekoch posledného podniku v Monze (21. až 22. októbra) sa s výhodou 53 bodov ujal druhého miesta Job Van Uiter z Holandska, tretie miesto potom pripadlo Talianovi Lorenzovi Colombovi.