11 Apríl 2016

Dvojitý triumf Micka Schumachera v talianskom šampionáte F4 powered by Abarth v Misano Adriatico

 

  • Vďaka dvom víťazstvám sa mladík s pretekaním v krvi dostal na prvé miesto celkového poradia talianskeho šampionátu F4.
  • Otváracieho závodu sezóny sa zúčastnilo 41 pilotov z 21 krajín celého sveta.
  • Veľkolepé predstavenie monopostov s motormi Abarth.
  • Nadchádzajúce preteky: 8. mája na okruhu Adria.

 

Tretí ročník talianskeho šampionátu F4 powered by Abarth odštartoval tento víkend na okruhu Marca Simoncelliho v Misano Adriatico (Rimini) a zúčastnilo sa ho 41 jazdcov zastupujúcich 21 národov. Sezóna začala dvoma dominantnými víťazstvami mladého nemeckého jazdca Micka Schumachera, syna niekoľkonásobného majstra sveta vo formule 1 a bývalého jazdca Ferrari.

Vďaka týmto víťazstvám je mladý Nemec vedúcim jazdcom šampionátu pred Mexičanom Raulom Guzmanom a Argentínčanom Marcosom Siebertom.

Monoposty poháňané motormi Abarth predviedli pôsobivé výkony vo všetkých troch pretekoch. Darilo sa aj Mickovi Schumacherovi. Závod odštartoval z prvého radu a ihneď zaútočil na vedúceho Marcosa Sieberta z Argentíny. Siebert bránil svoje vedenie veľmi tvrdošijne, ale Mick Schmacher ho vo štvrtom kole nakoniec predbehol a toto miesto si udržal už do konca preteku. Do cieľa došiel pred Mexičanom Raulom Guzmanom, americkým jazdcom Juanom Manuelom Correom, najlepšie umiestneným debutujúcim jazdcom tohtoročnej sezóny, a Talianom Simonom Cunatiom.

Druhý závod odštartoval v daždi a za prítomnosti safety caru. Po rozsvietení zeleného svetla vyrazil do vedenia Mick Schumacher a túto pozíciu si opäť udržal až do konca. Druhé miesto obsadil Job Van Uitert a tretie Talian Diego Bertonelli.

Vzhľadom k vysokému počtu zaregistrovaných jazdcov bude taliansky šampionát F4 powered by Abarth zahŕňať každý deň 4 preteky, pričom jazdci sú rozdelení do štyroch skupín, ktoré sa stretávajú striedavo. Každý vodič absolvuje dva preteky, a potom, ak sa umiestni medzi 36 najlepšími, získava nárok na štvrtý a posledný závod. Tretí závod prebehol bez Schumachera a vyhral ho Mexičan Guzman pred Siebertom a Van Uitertom.

V poslednom závode štartoval Mick Schumacher z pole position, ale katastrofálny štart ho odsunul až na 17. miesto. Potom sa prebojoval na hodnotené pozície a preteky dokončil na štvrtom mieste. Tento závod vyhral Siebert pred Jurijom Vipsom z Estónska.

Nasledujúcim dátumom v kalendári talianskeho šampionátu F4 powered by Abarth je 7. máj, kedy sa jazdci stretnú na okruhu Adria. Medzitým 15. apríla odštartuje druhá sezóna nemeckého šampionátu F4 ADAC Abarth Championship, ktorý využíva rovnaké monoposty osadené motormi Abarth T-Jet.

 

Turín, 11. apríla 2016

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor