15 Apríl 2016

Nemecký šampionát F4 ADAC Abarth začína

 

  • Pre nemeckú sériu začína druhá sezóna, ktorej sa zúčastní štyridsať päť jazdcov.
  • Jedným z nich bude aj Mick Schumacher, víťaz dvoch pretekov talianskeho majstrovstva.
  • Na rok 2016 je naplánovaných osem podnikov, pričom prvý z nich prebehne už v piatok 15. apríla na okruhu Oschersleben.

 

Na okruhu Oschersleben odštartuje budúci víkend druhý ročník nemeckého šampionátu F4 ADAC Abarth, v ktorom sa do kokpitov monopostov Tatuus postavených Abarthom posadí štyridsať päť jazdcov. Po veľkom úspechu v roku 2015 poháňa vozidlá aj v tohtoročnej sezóne motor Abarth T-Jet s výkonom 160 k, teda rovnaký agregát, aký využívajú vozidlá Abarth 595.

 

Medzi jazdcami je tiež Mick Schumacher, ktorý po úspešnej premiére v roku 2015 začal tohtoročnú sezónu s dvojitým víťazstvom v otváracom závode talianskeho šampionátu F4 powered by Abarth, ktorý prebehol minulý víkend na okruhu Misano Adriatico. Schumacher bol tiež víťazom voľného tréningu, ktorý prebehol na začiatku apríla na okruhu v Oscherslebene a v ktorom zajazdil najrýchlejší čas na kolo.

 

Nemecký šampionát F4 ADAC Abarth tvorí v tohtoročnej sezóne celkom osem podnikov po troch pretekoch: Oschersleben (15. - 17. apríla), Sachsenring (29. - 1. mája), Lausitzring (3. - 5. júna), Oschersleben (17. - 19. júna), Red Bull Ring (22. - 24. júla), Nürburgring (5. - 7. augusta), Zandvoort (19. - 21. augusta), Hockenheim (30. septembra - 2. októbra).

 

V minulej sezóne sa monopost Tatuus stavaný Abarthom prejavil ako veľmi efektívny nástroj pre mladých motokárových jazdcov vo veku 15 až 18 rokov. Umožnil im predviesť sa v robustnom voze s minimálnymi nákladmi na prevádzku, čo je úplne v duchu filozofie Carla Abarth.

 

Turín, 15. apríla 2016

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor