07 Jún 2016

Nový Abarth 124 spider

 

Model v skratke

Nový Abarth 124 spider sa zameriava na novú generáciu nadšencov prostredníctvom výkonu a špičkovej techniky. Tento model kombinuje originálny zážitok z jazdy v roadsteri so vzrušením, technológiami, bezpečnosťou a talianskym dizajnom.

 

Výkonná DNA

Nový Abarth 124 spider zaručuje všetko vzrušenie a zábavu, aké môže ponúknuť len skutočný spider. Vozidlo vyvinuté pretekárskym oddelením Abarth Racing dokonale stelesňuje hodnoty značky: výkon, doslova umelecké dielenské spracovanie a technickú dokonalosť. Vozidlo bolo navrhnuté tak, aby vykúzlilo úsmev na tvárach všetkých, ktorí zasadnú za jeho volant.

Pre vynikajúci dynamický výkon je Abarth 124 spider v štandarde vybavený mechanickým samozverným diferenciálom. Hmotnosť vozidla je sústredená medzi nápravy a motor je inštalovaný až za prednou nápravou, čo zaručuje optimálnu agilitu a špičkový pocit z jazdy. Dômyselná technika a použitie špeciálnych materiálov viedli k dosiahnutiu hmotnosti iba 1050 kilogramov a výkonovej hmotnosti 6,2 kg/k, čo je najlepšia hodnota v kategórii. Optimálne rozloženie hmotnosti prispieva k vynikajúcej odozve a agilite.

 

Zavesenie modelu 124 spider využíva lichobežníkovou nápravu vpredu a päťprvkovú nápravu vzadu. Odladené bolo pre zvýšenie stability v zákrutách a špičkový brzdný výkon. Odozva riadenia bola vylepšená aj športovým naladením posilňovača riadenia.

 

Pod kapotou sa nachádza výkonný a mimoriadne spoľahlivý zážihový preplňovaný štvorvalec s objemom 1,4 l s technológiou MultiAir. Tento agregát poskytuje výkon 170 k (čo znamená 124 k/liter zdvihového objemu) a krútiaci moment 250 Nm. Výsledkom je najvyššia rýchlosť 232 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Zásadnou súčasťou všetkých modelov značky Abarth je zvuk motora. V praxi to znamená, že model 124 spider je štandardne vybavený výfukom s duálnym režimom Record Monza, ktorý upravuje tok výfukových plynov podľa otáčok motora, a zaisťuje tak hlboký a nezameniteľný zvuk.

Spider je k dispozícii s šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatickou športovou sekvenčnou prevodovkou.

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor