07 Apríl 2016

Zelená pre taliansky šampionát formuly F4 s motormi Abarth

 

  • Tretia sezóna talianskej série F4 odštartovala na okruhu Misano Adriatico za prítomnosti mnohých známych mien.
  • Medzi 41 mladými jazdcami z 24 krajín sveta je aj nemecký jazdec Mick Schumacher.
  • Závodné autá poháňané motormi Abarth zaznamenali obrovský úspech aj mimo Talianska.

 

Pred úvodným pretekom talianskeho šampionátu F4 powered by Abarth, ktorý prebehne budúci víkend od 8. do 10. apríla na okruhu Marca Simoncelliho v Misano Adriatico v provincii Rimini sú všetci účastníci plní očakávania. Talianska séria sa mení na majstrovstvá s medzinárodnou účasťou. Tohtoročných 41 prihlásených jazdcov pochádza z 24 krajín celého sveta. Tento medzinárodný záujem je spôsobený skvelým a ústretovým formátom, ktorý mladým motokárovým jazdcom vo veku 15 až 18 rokov umožňuje súťažiť za veľmi vyrovnaných podmienok a na vysoko vyspelých a výkonných strojoch, talianskych monopostoch Tatuus osadených motormi Abarth T-Jet s výkonom 160 k. Za popularitou šampionátu stojí predovšetkým jednosedadlový monopost, ktorý jazdcom dovoľuje predviesť svoj talent pri prijateľných nákladoch a dostať sa do popredia záujmu, ktorý môže viesť aj do kokpitu vozidla formuly 1. O úspech talianskej série sa postarali aj výkonné a spoľahlivé motory.

 

Po talianskej premiére v roku 2014 bolo rovnaké vozidlo zvolené o rok neskôr aj pre nemecký šampionát ADAC. Práve v tomto seriáli začal robiť svoje prvé krôčiky vo formulovom pretekaní mladý Mick Schumacher. Po úspešnej sezóne sa syn majstra sveta a bývalého jazdca Ferrari Michaela Schumachera rozhodol súťažiť aj v talianskom šampionáte F4 powered by Abarth a pochopiteľne nebude chýbať ani na štartovom rošte prvého závodu, a to vo farbách tímu Prema Racing.

 

Taliansky šampionát F4 powered by Abarth pozostáva zo siedmich podnikov po troch kolách. Z Misana sa 8. mája presunie na okruh Adria v provincii Rovigo, 29. mája do Imoly (Bologna), 17. júla do Mugella (Florencia) a 11. septembra do Vallelungy (Rím), aby sa 25. septembra vrátil do Imoly a 30. októbra zamieril do Monzy na finálové preteky sezóny 2016. Jazdci tohtoročnej sezóny zastupujú Taliansko, Rakúsko, Nemecko, Argentínu, Venezuelu, Švajčiarsko, Spojené štáty americké, Guatemalu, Mexiko, Slovinsko, Portugalsko, Kanadu, Rusko, Estónsko, Brazíliu, Rumunsko, Francúzsko, Indiu, Čínu, Holandsko, Belgicko, Lichtenštajnsko, Japonsko a Poľsko.

 

Medzinárodná účasť v talianskej sérii nie je jedinou demonštráciou úspechu šampionátu F4 powered by Abarth. Na okruhu v Oscherslebene, týždeň po štarte talianskej série, odštartuje už druhý ročník nemeckého šampionátu ADAC Abarth F4 Championship. Ten pozostáva z ôsmich podnikov, z ktorých šesť prebehne na najväčších nemeckých okruhoch a dva na cudzej pôde, konkrétne v Rakúsku a Holandsku.

 


Turín, 7. apríla 2015

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor